Sztywno-elastyczne obwody drukowane (rigid-flex)


Nowoczesna technologia każdego dnia stawia przed nami wyzwania, wymuszając stosowanie coraz nowszych rozwiązań w zakresie produkcji elektroniki. Jesteśmy na to gotowi: specjalizujemy się w produkcji wielowarstwowych płytek drukowanych oraz coraz popularniejszych sztywno-elastycznych obwodów drukowanych rigid-flex. Nasze PCB spełnia wymagania kiedy potrzeba nietypowego ułożenia płaszczyzn jednego laminatów względem siebie. Znajdują one zastosowanie w najnowzsych urządzeniach elektronicznych, szczególnie tam gdzie wymagana jest miniaturyzacja.


Czym charakteryzuje się PCB typu Rigid-flex?


Sztywno-elastyczne obwody drukowane różnią się od standardowego PCB, zastosowaną dodatkową warstwą giętkiego laminatu typu flex. W ten sposób można łączyć ze sobą np dwie płytki sztywne. Płytka rigid-flex tworzy moduł, na który składa się giętkie poliamidowe podłoże uzupełnione o sztywne obwody drukowane. Dzięki swojej budowie okazuje się znacznie bardziej wydajna; mieści się w urządzeniach o bardziej skomplikowanej budowie. Ponadto rigid-flex, w przeciwieństwie do zwykłych sztywnych płytek połączonych giętkim kablem, wykazuje znacznie większą żywotność, a zarazem mniejszą awaryjność. Dodatkowo obwód drukowany tego typu jest bardziej odporny na drgania. Możliwości projektowe są pod tym względem naprawdę szerokie, a my jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania.


Sztywno-elastyczne obwody drukowane rigid-flex – zastosowanie


Specjalizujemy się w produkcji prototypowej jak i seryjnej oraz montażu płytek PCB, w tym sztywno-elastycznych obwodów drukowanych rigid-flex. Jesteśmy otwarci na indywidualne pomysły i potrzeby klientów. Produkujemy i projektujemy płytki, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca na elektronikę, szczególnie w urządzeniach o nietypowych kształtach. Tego typu płytki drukowane mogą być na tyle niewielkie i giętkie, że znajdują zastosowanie w szerokim spektrum branż (mechatronice, motoryzacji, aeronutyce), również przy produkcji dronów czy innowacyjnych urządzeń medycznych.

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
ROZUMIEM