Wielowarstwowe płytki PCB


Produkowane przez nas wielowarstwowe płytki PCB są coraz częściej brane pod uwagę przy projektowaniu nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Jeszcze kilka lat temu większości wystarczyły jednostronne czy też dwustronne układy drukowane, które umożliwiały tworzenie sprawnie działających systemów. Obecnie, ze względu na większą złożoność układów, projektanci elektroniki decydują się na stosowanie wielowarstwowych płyt PCB, które okazują się aktualnie najlepszym wyborem zarówno dla zawodowych projektantów jak i tych hobbistycznych.


Czym są płytki drukowane PCB


W uproszczeniu wielowarstwowe płytki PCB, jak sama nazwa wskazuje, składają się z kilku warstw miedzi – czterech lub więcej - pomiędzy którymi umieszcza się nieprzewodzący laminat. Układanee są w stosy "stack-up/build-up", który informuje producenta PCB np jaka jest zamierzona przez projektanta grubość prepegu. Do wykonania elementów tego typu stosuje się rdzenie pokryte miedzianą folią, łączone potem laminowanymi prepregami. Razem moga tworzyć układ połączeń, który odpowiada za parametry techniczne i elektryczne całego PCB. Każda warstwa pełni inną, istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu obwodu. Często stosuje się środkowe warstwy laminatu do zasilania układów, a same ścieżki sygnałowe prowadzi się na zewnętrzych warstwach płytki.


Co wyróżnia wielowarstwowe płytki PCB firmy Satland Prototype?


Nasze możliwości produkcyjne są bardzo szerokie. Możemy przygotować obwody drukowane w różnych konfiguracjach: od prostych płytek wykonanych w terminach ekspresowych aż po te znacznie bardziej skomplikowane (po indywidualnych ustaleniach). Możemy zaproponować różne warianty wykonania PCB – tak, aby dopasować wszystkie wymagania technologiczne projektu do naszej lini produkcyjnej. Wymaga to nie tylko doświadczenia oraz wiedzy, ale także dostępu do nowoczesnego zaplecza technicznego - jesteśmy gwarantem wszystkich tych elementów. Jeśli produkujesz urządzenia elektroniczne stosowane w medycynie, motoryzacji, przemyśle lub też elektronikę użytkową? Sprawdź nasze możliwości dla produkcji prototypowej jak i dużych serii produkcyjnych. Ponad projektujemy PCB, produkujemy prototypy, przeprowadzamy montaże, wykonujemy szablony i kompleksowe montaże.

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
ROZUMIEM